Description

Zorza polarna to emisja światła spowodowana zderzeniami wysokoenergetycznych, naładowanych cząstek pochodzących z plazmy emitowanej przez słońce (wiatr słoneczny) z gazami w części ziemskiej atmosfery zwanej termosferą. Uczniowie dowiedzą się o epickiej bitwie między Słońcem a Ziemią i będą zachęcani do tworzenia prac inspirowanych tym, czego dowiedzieli się o zorzy polarnej.

To ćwiczenie wykorzystuje nauki przyrodnicze do inspirowania kreatywności i artystycznej ekspresji uczniów. Zawiera koncepcje multidyscyplinarne, łączy fizykę, chemię i geografię oraz wykorzystuje treści naukowe jako inspirację do tworzenia sztuki. Uczniowie rozpoczynają od aktywności twórczej (aktywność plemienia), po której następuje mała aktywność badawcza (tropiąc zorze). Mogą również próbować stworzyć sztuczną zorzę polarną za pomocą świetlówki i krótkofalówki. Następnie dowiadują się, jak potężne jest Słońce i jak Ziemia chroni się przed jego energią. Poszukają dzieł artystycznych inspirowanych tym zjawiskiem, a na koniec stworzą własne prace, inspirowane tym, czego nauczyli się podczas zajęć.

Pakiet edukacyjny powstał w ramach projektu POLAR STAR, współfinansowanego z programu Unii Europejskiej Erasmus + (2019-1-FI01-KA201-060780).

Chcielibyśmy serdecznie podziękować nauczycielom, którzy przekazali cenne pomysły i materiały do tego pakietu. Byli to: Stelios Anastassopoulos, Daniela Bunea, Svetla Mavrodieva, Spyros Meleetiadis, Nikolaos Nerantzis i Elena Vladescu.

Dowiedz się więcej: http://polar-star.ea.gr/

Prior Knowledge Requirements

not required

No votes have been submitted yet.

View and write the comments

No one has commented it yet.