Maelezo

Zorza polarna kwa emisja światła spowodowana zderzeniami wysokoenergecznych, naładowanych cząstek pochodzących z plazmy emitowanej przez słońce (wiatr słoneczny) z gazami części ziemskiej atmosfery termosferą. Uczniowie dowiedzą się o epickiej bitwie między Słońcem Ziemią i będą zachęcani kufanya mbilirzenia prac inspirowanych tym, czego dowiedzieli się o zorzy polarnej.

Kwa ćwiczenie wykorzystuje nauki przyrodnicze kufanya inspirowania kreatywności artystycznej ekspresji uczniów. Zawiera koncepcje multidyscyplinarne, łączy fizykę, chemię i geografię oraz wykorzystuje treści na naukowe jako inspirację mbili sztuki. Uczniowie rozpoczynają od aktywności twórczej (aktywność plemienia), po której następuje mała aktywność badawcza (tropiąc zorze). Mogą również próbować stworzyć sztuczną zorzę polarną za pomocą świetlówki na krótkofalówki. Następnie dowiadują się, jak potężne jest Słońce na jak Ziemia chroni się jego przed jego energią. Poszukają dzieł artystycznych inspirowanych tym zjawiskiem, na koniec stworzą własne prace, inspirowane tym, czego nauczyli się podczas zajęć.

Pakiet edukacyjny powstał w ramach projektu POLAR STAR, współfinansowanego z programu Unii Ulayajskiej Erasmus + (2019-1-FI01-KA201-060780).

Chcielibyśmy serdecznie podziękować nauczycielom, którzy przekazali cenne pomysły i materiały do tego pakietu. Byli kwa: Stelios Anastasopoulos, Daniela Bunea, Svetla Mavrodieva, Spyros Meleetiadis, Nikolaos Nerantzis i Elena Vladescu.

Dowiedz się więcej: http://polar-star.ea.gr/

Mahitaji ya Awali ya Maarifa

haihitajiki

No votes have been submitted yet.

View and write the comments

No one has commented it yet.