Muundaji

Mseto wa Umri

Mada ya Somo

Lugha

Muda wa Wastani wa Kusoma

Hufanya kazi nje ya Mtandao

No

Maelezo

Podstawowe informacje:

Krótki opis: Wykrywalne fale grawitacyjne mogą być wytwarzane przez ciężkie, zwarte obiekty (takie jak czarne dziury lub gwiazdy neutronowe), które krążą wokół siebie. Jak możemy wymodelować za pomocą przedmiotów codziennego użytku? W jaki sposób możemy użyć narzędzia Tracker kufanya przeprowadzenia cyfrowej analizy wideo naszego modelu wlu zbadania ruchu jednostajnego po okręgu?

Jak pakiet odnosi się koncepcji STEAM: ćwiczenie jest skoncentrowane głównie nauce. Wykorzystuje fizyczny mfano krążących wokół siebie kul z cyfrową analizą pana kufanya zbadania ruchu jednostajnego po okręgu. Kluczowe są w nim fizyczne koncepcje po okręgu, prędkości na okresu. Zadaniem uczniów będzie zbieranie danych i wykorzystywanie wykresów na podstawie kufanya opisu ruchu kul.

Jeśli uczniowie zechcą tworzyć własne mfano i filmować je, aby analizować i zbierać dane za pomocą narzędzia Tracker, wtedy w pakiecie pojawią się kipengele związane z inżynierią. Umiejętności matematyczne będą miały zastosowanie w analizie danych i mbilirzeniu wykresów.

Kategoria wiekowa: 12-16 (część bez obliczeń matematycznych), 16 + (część z wykorzystaniem oprogramowania)

Liczba godzin dydaktycznych: od 50 min kufanya 2 godzin dydaktycznych (wszystkie ćwiczenia)

Mtu mashuhuri edukacyjne: Uczeń:

- porównuje i ocenia modele fizyczne w odniesieniu wydarzeń zachodzących w kosmosie
- stosuje myślenie matematyczne, aby uzasadnić projekt eksperymentu i gromadzenie danych
- poprawnie używa okres, opisując ruch jednostajny po okręgu

Związek z wielkimi ideami nauki:

Energia > Formy, zachowanie energii i przepływ energii > Zachowanie energii, energii ya straty: Kiedy masywne, zwarte obiekty krążą wokół siebie, tracą energię w postacial grawitajnych. Pierwszy dowód na istnienie fal grawitacyjnych pojawił się w 1974 podstawie układu gwiazd neutronowych i obserwacji, jak wytracają moja energię.

Energia > Formy, zachowanie energii i przepływ energia > Energia i fale mechaniczne: Fale grawitacyjne są bardzo trudne kufanya wykrycia, ponieważ ich oddziaływanie jest niewielkie. Inne źródła drgań mogą wpływać na detektory i maskować sygnał.

Siły > Typy oddziaływań > Grawitacja i jej skutki: Kiedy dwa ciężkie obiekty krążą wokół siebie, emitują fale grawitacyjne.

Siły > Typy oddziaływań > Grawitacja i jej skutki: Fale grawitacyjne są łatwiej wykrywalne w wirujących układach masywnych, zartych ciał. Pierwszy dowód na pochodzi z 1974 roku na przykładzie układu neutronowych.

Wszechświat > Miejsce Ziemi Wszechświecie, ciała niebieskie > Gwiazdy ich ewolucja: Fale grawitacyjne są najsilniejsze (łatwiejsze kufanya wykrycia) mfumo wa zewnętrznych. Należą nich kończące swój żywot gwiazdy, takie jak gwiazdy neutronowe i czarne dziury.

Konsorcjum POLAR STAR serdecznie dziękuje nauczycielom,którzy przekazali cenne pomysły i materiały do tego pakietu. Byli kwa: Christian Collette, Maria Eleftheriou i Paula Galvin.

No votes have been submitted yet.

View and write the comments

No one has commented it yet.